Plugins - Akismet Anti-Spam - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (151 entries)

en: Comment not found.
tr: Yorum bulunamadı.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
tr[0]: %d yorum kontrol edilemedi.
tr[1]: %d yorum kontrol edilemedi.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
tr[0]: %d yorum istenmeyene taşındı.
tr[1]: %d yorum istenmeyene taşındı.

en: %s false positive | %s false positives
tr[0]: %s yanlış alarm
tr[1]: %s yanlış alarm

en: %s missed spam | %s missed spam
tr[0]: %s kaçırılan istenmeyen
tr[1]: %s kaçırılan istenmeyen

en: Log in or sign up now.
tr: Giriş yap ya da şimdi kaydol.

en: Already have your key? Enter it here.
tr: Zaten bir anahtarınız var mı? Buraya girin.

en: Sign up with a different email address
tr: Farklı bir e-posta adresi ile kayıt olun

en: Choose this option to use Akismet independently of your Jetpack connection.
tr: Jetpack bağlantınızdan bağımsız olarak Akismet kullanmak için bu seçeneği kullanın.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
tr: Bir Akismet planınız yok.

en: Your Akismet subscription is suspended.
tr: Akismet aboneliğiniz askıya alındı.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
tr: Akismet planınız iptal edildi.

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
tr: Ödemenizi alamadık. Lütfen <a href="%s" target="_blank">ödeme bilgilerinizi güncelleyin</a>.

en: Please update your payment information.
tr: Lütfen ödeme bilgilerinizi güncelleyin.

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
tr: <strong>Neredeyse bitti</strong> - Akismeti etkinleştirin ve istenmeyen yorumlara elveda deyin

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
tr[0]: Akismet %d dakikanızı kurtardı!
tr[1]: Akismet %d dakikanızı kurtardı!

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
tr[0]: Akismet %d saatinizi kurtardı!
tr[1]: Akismet %d saatinizi kurtardı!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
tr[0]: Akismet %s gününüzü kurtardı!
tr[1]: Akismet %s gününüzü kurtardı!

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
tr: Akismet spamları filtreler, böylece daha önemli şeylere odaklanabilirsiniz.

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
tr: Hizmetinizin devam edebilmesi için, <a href="%s" target="_blank">kurumsal aboneliğe yükseltin</a>, sınırsız sayıda siteleri kapsar.

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
tr: Pro aboneliğiniz Akismeti sadece bir site üzerinde kullanmanıza izin verir. Lütfen <a href="%s" target="_blank">ek Pro abonelik satın alın</a> veya sınırsız sayıda sitede kullanmaya izin veren Kurumsal üyeliğe yükseltin.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
tr: akismet.com'a bağlanılamadı. Lütfen <a href="%s" target="_blank">güvenlik duvarları hakkındaki rehberimizi</a> inceleyin ve sunucu yapılandırmanızı kontrol edin.

en: The API key you entered could not be verified.
tr: Girdiğiniz API anahtarı doğrulanamadı.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
tr: API anahtarınız artık geçerli değil. Lütfen yeni bir anahtar girin ya da support@akismet.com adresinden irtibata geçin.

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
tr: Herhangi bir sorunuz olduğunda lütfen <a href="%s" target="_blank">destek ekibimizle irtibata geçin</a>.

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
tr: 2012 yılında, Akismet tüm hesaplar (hatta ücretsiz olanlar dahil) için abonelik planları kullanmaya başladı. Hesabınıza bir plan atanmamış, <a href="%s" target="_blank">hesabınıza giriş yapın</a> ve bir plan seçin.

en: All systems functional.
tr: Tüm sistemler işlevsel.

en: Enabled.
tr: Etkinleştirildi.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
tr: Akismet daha önceki bir SSL isteğinde problemle karşılaşmış ve geçici olarak etkisizleştirmiş. Kısa bir süre sonra SSL isteklerini tekrar devreye alacaktır.

en: Temporarily disabled.
tr: Geçici olarak etkisiz.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
tr: Sunucunuz SSL istekleri yapamıyor; servis sağlayıcınız ile görüşün ve SSL istekleri için desteği açmalarını isteyin.

en: Disabled.
tr: Etkisizleştirildi.

en: SSL Status
tr: SSL durumu

en: This comment was reported as not spam.
tr: Bu yorum istenmeyen yorum değil olarak bildirildi.

en: This comment was reported as spam.
tr: Bu yorum istenmeyen yorum olarak bildirildi.

en: (undo)
tr: (geri al)

en: URL removed
tr: Adres kaldırıldı

en: Removing...
tr: Kaldırılıyor...

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Re-adding...
tr: Tekrar ekleniyor...

en: Overview
tr: Genel bakış

en: Akismet Setup
tr: Akismet Kurulumu

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
tr: Bu sayfada Akismet eklentisini ayarlayabilirsiniz.

en: New to Akismet
tr: Yeni Akismet kullanıcısı

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
tr: Akismet servisini sitenizde etkinleştirmek için API anahtarını girmeniz gerekli.

en: Enter an API Key
tr: Bir API anahtarı girin

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
tr: Bir API anahtarı edinmek için %s adresinden kayıt olun.

en: If you already have an API key
tr: Zaten bir API anahtarınız varsa

en: Copy and paste the API key into the text field.
tr: API anahtarını kopyalayıp metin alanına yapıştırın.

en: Click the Use this Key button.
tr: Bu Anahtarı Kullan düğmesine tıklayın.

en: Akismet Stats
tr: Akismet İstatistikleri

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
tr: Bu sayfada, sitenizde filtrelenen istenmeyen e-postalar hakkındaki istatistikleri görebilirsiniz.

en: Akismet Configuration
tr: Akismet Yapılandırması

en: API Key
tr: API Anahtarı

en: Enter/remove an API key.
tr: API anahtarı ekle/kaldır.

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
tr: Yorum listesi sayfasındaki her bir yorum yazarının yanında onaylanan yorum sayısını göster.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
tr: En kötü spam’i otomatik olarak atmayı veya tüm spam’leri bir spam klasörüne koymayı seçin.

en: Strictness
tr: Katılık

en: Account
tr: Hesap

en: Subscription Type
tr: Abonelik türü

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
tr: Abonelik durumu - aktif, iptal edilmiş veya askıya alınmış

en: Status
tr: Durum

en: The Akismet subscription plan
tr: Akismet abonelik planı

en: Akismet FAQ
tr: Akismet SSS

en: For more information:
tr: Daha fazla bilgi için:

en: Akismet Support
tr: Akismet destek

en: Cheatin&#8217; uh?
tr: Hile mi yapıyorsun?

[ctx: comments]
en: Spam
tr: İstenmeyen

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
tr[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> sitenizi <a href="%2$s">%3$s istenmeyen yorumdan</a> korudu.
tr[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> sitenizi <a href="%2$s">%3$s istenmeyen yorumdan</a> korudu.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
tr[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> sitenizi %2$s istenmeyen yorumdan korumuş.
tr[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> sitenizi %2$s istenmeyen yorumdan korumuş.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
tr: <a href="%s">Akismet</a> blogunuzu istenmeyen içerikten korur.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
tr[0]: Şu an istenmeyen yorum kuyruğunda <a href="%2$s">%1$s yorum</a> var.
tr[1]: Şu an istenmeyen yorum kuyruğunda <a href="%2$s">%1$s yorum</a> var.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
tr: Şu an istenmeyen <a href='%s'>yorum kuyruğunda</a> hiçbir şey yok.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
tr: Akismet tekrar kontrol etti ve bu yorumu temizledi.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
tr: Akismet tekrar kontrol etti ve bu yorumu istenmeyen olarak yakaladı.

en: Check for Spam
tr: İstenmeyen yorumları kontrol et

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
tr: Akismet bu yorumu tekrar kontrol edemiyor (cevap: %s).

en: Flagged as spam by Akismet
tr: Akismet tarafından istenmeyen olarak işaretlenmiş yorum

en: Awaiting spam check
tr: İstenmeyen kontrolü bekliyor

en: Flagged as spam by %s
tr: %s tarafından istenmeyen olarak işaretlenmiş

en: Cleared by Akismet
tr: Akismet ile temizlenmiştir

en: Un-spammed by %s
tr: %s tarafından istenmeyen işareti kaldırıldı

en: %s approved | %s approved
tr[0]: %s onaylanan
tr[1]: %s onaylanan

en: History
tr: Geçmiş

en: View comment history
tr: Yorum geçmişini göster

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
tr: Lütfen <a href="%s">Akismet yapılandırmanızı</a> kontrol edin ve sorunların devam etmesi durumunda web yöneticinizle iletişime geçin.

en: %s ago
tr: %s önce

en: Cleaning up spam takes time.
tr: İstenmeyen yorumları temizlemek zaman alır.

en: Akismet Widget
tr: Akismet bileşeni

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
tr: Akismet&#8217;in yakaladığı istenmeyen yorumların sayısını göster

en: Title:
tr: Başlık:

en: Spam Blocked
tr: İstenmeyen engellendi

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
tr[0]: <strong class="count">%1$s istenmeyen</strong> yorum <strong>Akismet</strong> tarafından engellendi
tr[1]: <strong class="count">%1$s istenmeyen</strong> yorum <strong>Akismet</strong> tarafından engellendi

en: Akismet caught this comment as spam.
tr: Akismet bu yorumu istenmeyen olarak yakaladı.

en: Comment status was changed to %s
tr: Yorum durumu %s olarak değiştirildi

en: Akismet cleared this comment.
tr: Akismet bu yorumu temizledi.

en: Comment was caught by wp_blacklist_check.
tr: Yorum wp_blacklist_check tarafından yakalandı.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
tr: Akismet bu yorumu kontrol edemiyor (cevap: %s) ama daha sonra otomatik olarak tekrar deneyecek.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
tr: %1$s bu yorumun durumunu %2$s olarak değiştirdi.

en: %s reported this comment as spam.
tr: %s bu yorumu istenmeyen yorum olarak bildirdi.

en: %s reported this comment as not spam.
tr: %s bu yorumun istenmeyen olmadığını bildirdi.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
tr: Akismet otomatik deneme sırasında bu yorumu istenmeyen olarak yakaladı.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
tr: Akismet otomatik tekrar sırasında bu yorumu temizledi.

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
tr: Lütfen WordPress&#8217;i <a href="%1$s">güncel sürüme yükseltin</a>, veya Akismet eklentisini <a href="%2$s">2.4 sürümüne indirin</a>.

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
tr: Akismet %s, WordPress %s veya daha yüksek sürüm gerektirir.

en: Spam blocked | Spam blocked
tr[0]: İstenmeyen yorum engellendi
tr[1]: İstenmeyen yorum engellendi

en: Past six months
tr: Son altı ay

en: All time
tr: Tüm zamanlar

en: Accuracy
tr: Doğruluk

en: Show approved comments
tr: Onaylanmış yorumları göster

en: Show the number of approved comments beside each comment author
tr: Her yorum yazarının yanında onaylanmış yorumları göster.

en: Akismet anti-spam strictness
tr: Akismet anti-spam katılığı

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
tr: En kötü ve en yayılmış olan spam’i asla görmeyeceğim şekilde sessizce at.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
tr: İstenmeyen e-postayı her zaman incelenmek üzere Spam klasörüne taşı.

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
tr[0]: <a href="%1$s">İstenmeyen klasöründeki</a> ögeler 1 gün sonra otomatik silinirler.
tr[1]: <a href="%1$s">İstenmeyen klasöründeki</a> ögeler %2$d gün sonra otomatik silinirler.

en: Note:
tr: Not:

en: Cancelled
tr: İptal edildi

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Disconnect this account
tr: Bu hesabın bağlantısını kes

en: Suspended
tr: Askıya alındı

en: No Subscription Found
tr: Hiçbir abonelik bulunamadı

en: Missing
tr: Kayıp

en: Next Billing Date
tr: Sonraki fatura tarihi

en: Active
tr: Aktif

en: Upgrade
tr: Yükselt

en: Change
tr: Değiştir

en: Akismet has detected a problem.
tr: Akismet bir problem tespit etti.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
tr: Bazı yorumlarda Akismet tarafından henüz spam kontrolü yapılmamıştır. Denetlenmek üzere geçici olarak alıkonulmuştur ve daha sonra otomatik olarak yeniden kontrol edilecektir.

en: Akismet Error Code: %s
tr: Akismet hata kodu: %s

note: translators: the placeholder is a clickable URL that leads to more information regarding an error code.
en: For more information: %s
tr: Daha fazla bilgi için: %s

en: Network functions are disabled.
tr: Ağ fonksiyonları engellenmiş.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
tr: Üyeliğinizi tekrar etkinleştirmek için lütfen <a href="%s" target="_blank">Akismet hesap sayfasını</a> ziyaret edin.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
tr: Yardım için lütfen <a href="%s" target="_blank">Akismet destek</a> ile iletişim kurun.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
tr: <a href="%s" target="_blank">Sembolik bir katkıda bulunarak</a> istenmeyen e-postalarla mücadele etmemize yardım edebilir ve hesabınızı yükseltebilirsiniz.

en: There is a problem with your API key.
tr: API anahtarınızla ilgili problem var.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
tr: Girdiğiniz anahtar geçersiz. Lütfen iki kere kontrol edin.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
tr: Akismet anahtarınızı Pro aboneliğinizin izin verdiğinden daha fazla sitede kullanıyorsunuz.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
tr: Akismet Pro aboneliğinizi izin verilenden çok daha fazla sitede kullanıyorsunuz.

en: Connected via Jetpack
tr: Jetpack ile bağlandı

en: Reactivate Akismet
tr: Akismet&#8217;i yeniden etkinleştirin

en: Your subscription for %s is cancelled.
tr: %s için aboneliğiniz iptal edildi.

en: Your subscription for %s is suspended.
tr: %s için olan aboneliğiniz askıya alındı.

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
tr: Endişe etmeyin! İletişime geçin ve bu problemi çözmek için yardım edelim.

en: Contact Akismet support
tr: Akismet destekle iletişim kur

en: Activate Akismet
tr: Akismet&#8217;i etkinleştirin

en: Get your API key
tr: API anahtarını alın

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: https://akismet.com/
tr: http://akismet.com/

note: Author URI of the plugin/theme
en: https://automattic.com/wordpress-plugins/
tr: http://automattic.com/wordpress-plugins/

en: Remove this URL
tr: Bu adresi kaldır

en: Comment History
tr: Yorum geçmişi
